Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi, hastane çalışmaları hakkında bilgi verdi.
10 Kasım 2023

95 bin nüfusa hitap ettiğini söyleyen Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Müslüm ŞAHİN şunları dedi, 
Birecik Devlet Hastanesi 150 yatak kapasiteli 11 Yenidoğan olmak üzere toplamda 37 yatak ile yoğun bakım hizmeti vermektedir. Görüntüleme hizmetleri olarak “mr, tomografi, acil ultrason hizmetleri vardır. Laboratuvar hizmetleri 7/24 şeklinde çalışılmaktadır. Bu kapasiteyle çevredeki birçok ilçenin özellikle Suruç, Bozova ve Halfeti’nin yakın köyleri Karkamış’ın yakın köyleri de bu hizmetten faydalanmaktadır. Hastanemizde ortalama günde 2000  hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda “a’b’c” grubu ameliyatlar özellikli ameliyatlar dediğimiz ameliyatlar la beraber toplamda günlük ‘25’  ameliyat yapılmaktadır.
 Birecik Devlet Hastanesi olarak 500’ün üzerinde Evde Bakım hastalarına 2 ayrı ekip ile Covid-19 döneminde hem de şuanda kesintisiz bir hizmet sunulmaktadır. Hafta sonları dâhil hastaların ihtiyaçları doğrultusunda ekiplerimiz hastaları ziyaret edip gerekli tıbbi tedavi ve uygulamalar yapmakta ve  gerekirse hastaneye nakillerini sağlamaktadırlar.
13 yataklı hemodiyaliz ünitemiz de 45 hastaya hizmet vermekteyiz.
Bebek dostu hastane olarak 3 kadın doğum ve 3 çocuk hekimi, 4  sedyeli odasıyla hizmet vermekteyiz. Bizim temel prensibimiz burada ilçe dışına herhangi bir şekilde hasta sevk etmemek, endikasyon dâhilinde buradaki hastaları burada tedavi edip ilçe dışına göndermemeye çalışıyoruz. Güçlendirilmiş ilçe hastanesi olarak sağlıklı ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz dedi.